Doprava na Jižní spojce ve směru z Ruzyně na dálnici D1 v úterý odpoledne zkolabovala. Na dvou místech byl frekventovaný okruh zúžen kvůli frézování vozovky, v pravém pruhu se tvořila až pětadvacetikilometrová kolona, ve které stály hlavně kamiony, řekl ČTK pracovník Dopravního informačního centra Praha.

Průjezd po okruhu navíc komplikovaly dopravní nehody. Situace se nezlepšila ani k večeru, protože kamiony se jen pomalu rozjížděly. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan řekl, že lidé kvůli kolonám nemohli vyjet se svými vozy z podzemních parkovišť nákupních center na Smíchově. Policisté tam proto museli korigovat provoz. Na nějakou dobu také uzavřeli Kartouzskou ulici.

S prací na vozovce začali dělníci kolem 07:00. Frézovalo se mezi Jižní spojkou a Roztyly v místech, kde se z Jižní spojky sjíždí na dálnici D1 a ve směru z ulice 5. května na brněnskou dálnici, řekl pracovník informačního centra.

Kolony se tvořily v pravém pruhu celý den, v průběhu odpoledne se ale situace zhoršila a zejména kamiony popojížděly nebo stály v koloně dlouhé 20 až 25 kilometrů.

Magistrát: Jinak to nejde

"Oprava Jižní spojky se prostě musí provést. Magistrát o tom informuje na svém serveru, svolali jsme nejméně tři tiskové konference," řekl iHNed.cz mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf s tím, že velké opravy se vždy plánují na dobu prázdnin, kdy je v metropoli menší provoz.

"Lepší řešení, než jaké je teď, nemáme a ani mít nemůžeme," dodal Wolf. Podle něj ale dlouhé kolony měly na svědomí právě dopravní nehody, které celkovou situaci výrazně zhoršily.

Související