Slovenská policie zadržela důchodce, který ve čtvrtek večer telefonicky vyhrožoval pražskému letišti v Ruzyni bombou. Muž ze slovenského domova důchodců pětkrát volal na ruzyňské letiště, že je tam umístěno pět náloží, které o půlnoci vybuchnou, sdělila v pátek ČTK mluvčí české cizinecké policie Kateřina Rendlová. Podle slovenské policie muži hrozí až pět let vězení.

Rendlová řekla, že se muž k činu přiznal a jako důvod telefonátů uvedl, že "byl v Praze již před dvěma lety a že se tam chce zase podívat". Prý očekával, že pro něj přijedou čeští policisté a odvezou ho do Prahy.

Případ policii ohlásila operátorka na informační lince Ruzyně. Policisté poté zjistili, že muž volá ze Slovenska. Požádali proto o pomoc slovenské kolegy, kteří muže ve velmi krátké době zadrželi ve společenské místnosti domova důchodců. Slovenským policistům, kteří nyní případ vyšetřují, se na místě podařilo zajistit také mobilní telefon, který muž na vyhrůžky použil, řekl mluvčí slovenské policie Martin Korch.

Údajný pachatel pocházel z Dolního Kubína na severu země. Pokud by byl muž obviněn a soud ho shledal vinným, hrozilo by mu podle trestního zákona za šíření poplašné zprávy jeden až pět let vězení, uvedl Korch.

Po výhružných telefonátech policie podle Rendlové okamžitě na letišti přijala bezpečnostní opatření. Specialisté na vyhledávání výbušnin a psovodi pracovali za plného provozu letiště, jehož chod tak nebyl výrazně omezen, doplnila mluvčí.