Po extrémním množství srážek, které spadly v některých částech Česka v posledních dvou týdnech, se ve zbývající části července a prvních deseti dnech srpna vrátí počasí k průměru. Vedle toho, že už nebudou hrozit intenzivní deště, se Češi mohou už v příštím týdnu těšit na tropické třicítky.

Místy teploměry podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu vyšplhají až na 33 stupňů Celsia. I noci budou v polovině příštího týdne teplé, teploty se budou pohybovat mezi 20 a 14 stupni.

Ke konci druhé červencové dekády se opět ochladí, meteorologové očekávají denní maxima mezi 20 a 26 stupni. V noci klesnou na 16 až 10 stupňů.

Česko čeká teplotní skok: Příští týden přijdou tropy - čtěte ZDE

Začátek poslední červencové dekády přinese polojasnou oblohu, místy se možná objeví přeháňky a bouřky. Denní teploty se budou pohybovat mezi 20 a 26 stupni, na konci července dosáhnou až 29 stupňů.

Polojasno s přibývajícími přeháňkami a bouřkami by měl přinést i počátek srpna. Teploty budou počátkem druhého prázdninového měsíce dosahovat 22 až 28 stupňů, přechodně vystoupají k tropické třicítce.

Související