Otakar Motejl a Václav Klaus se těší dlouhodobé oblibě, nyní se pro ně v průzkumu vyjádřily téměř dvě třetiny lidí. Třetím nejdůvěryhodnějším se stal předseda úřednické vlády Jan Fischer, který byl do průzkumu zařazen poprvé.

Důvěra ve většinu politiků v dotazování poklesla nebo zůstala stejná, jediným, kdo si polepšil, se stal Mirek Topolánek (ODS). I tak se však stále řadí mezi politické osobnosti, v jejichž hodnocení u lidí převážila nedůvěra. Vedle něj sem patří také Vojtěch Filip (KSČM), Martin Bursík (SZ) a Jiří Paroubek (ČSSD). Ten zaznamenal od minulého průzkumu největší pokles ze sledovaných politiků, důvěra v něj se od dubna zmenšila o šest procentních bodů a výsledek 28 procent je jeho nejhorší od prosince 2006.

Obliba Motejla od minulého dotazování poklesla o pět procent, přesto mu stále věří 63 procent dotázaných, Klausovi dalo důvěru 61 procent lidí. Premiér Fischer se těší důvěře 53 procent lidí, čtvrtému v pořadí předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému vyjádřilo podporu 35 procent a předsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi 31 procent účastníků průzkumu.

Za nejméně důvěryhodného lidé označili Martina Bursíka, nevěří mu 73 procent dotázaných.

Průzkumu, který se uskutečnil od 8. do 15. června, se zúčastnilo 1107 respondentů.