Tropická vedra s teplotami přes 30 stupňů Celsia v příštích dnech zasáhnou prakticky celé území Česka. Meteorologové dokonce vydali výstražnou informaci, podle níž by se lidé měli chránit před přehřátím a dehydratací organismu.

Pro Čechy platí varování od středečního poledne do čtvrtečního večera, zatímco na Moravě vydrží extrémně teplé počasí ještě celý pátek.

Příliš teplého vzduchu se ve středu postará o nejvyšší teploty 29 až 33 stupňů Celsia, ve čtvrtek 30 až 34 stupňů Celsia.

Český hydrometeorologický ústav nabádá k používání krémů s vysokým UV filtrem, slunečních brýlí a pokrývky hlavy.  Kvůli nebezpečí přehřátí a dehydratace organismu je nutné omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením vnitřní teploty, a zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. 

Tropické teploty v příštích dnech zasáhnou také okolní země a jih Evropy. V Bělehradě ve čtvrtek bude až 38 stupňů Celsia a v Římě 32 stupňů Celsia.

Související