Kandidátku strany TOP 09 v jižních Čechách povede někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová, v Pardubickém kraji poslanec původně zvolený za KDU-ČSL Pavel Severa. Oznámil to Karel Schwarzenberg, který stojí v čele této nové konzervativní strany.

Schwarzenberg současně řekl, že jeho dopis nyní šířený v letácích není zahájením předvolební kampaně. Ta prý začne, "až se naši občané vrátí z Chorvatska nebo z Bibione či od českých rybníků". Dopisem prý chtěl jen TOP 09 dostat do povědomí lidí a představit se.

Otázku na možnou koalici Schwarzenberg nejdříve odmítl s tím, že před volbami žádnou koalici uzavírat nehodlá a do voleb nemá smysl spekulovat o případných povolebních vyjednáváních. Později ale vyloučil možnost, že by se TOP 09 případně podílela na vládě s KSČM. Vyloučeno je to podle něj i s ČSSD v její současné podobě.

Kalousek dnes potvrdil, že do konce tohoto týdne začne TOP 09 na internetu zveřejňovat své dárce. "Je čtvrtek, máme ještě tři dny čas, ale ujišťuji vás, že tento týden začneme," podotkl.

Nedávno vzniklá konzervativní politická strana spojená s hnutím Starostové a nezávislí už má v Senátu vlastní frakci, o svém programu toho ale zatím podle některých komentátorů mnoho neprozradila.

Související