Po dvou dnech vysokých teplot přinesly čtvrteční bouře v České republice ochlazení. Ranní a dopolední teploty sice místy dosahovaly stejně jako ve čtvrtek až 20 stupňů Celsia. Teplota ale během dne již příliš neporoste a odpolední maxima by podle meteorologů neměla přesáhnout 26 stupňů Celsia.

Proti čtvrtečním nejvyšším teplotám se tak dnes ochladí o deset stupňů. Večer začne přes ČR přecházet další fronta, která přinese místy i intenzivní srážky.

Nejvyšší teplotu ve čtvrtek naměřili v Českých Budějovicích, kde bylo 36,9 stupně Celsia, a v Praze-Karlově (36,3 stupně Celsia). V příštích dnech by se teplota měla pohybovat kolem 23 stupňů Celsia, přes letní pětadvacítku by se podle současných předpovědí měla dostat ve druhé polovině příštího týdne, tedy v posledních červencových dnech. 

Po bouřlivém večeru i noci, kdy živly napáchaly četné škody, a dokonce stály jeden lidský život, se lidé v pátek probouzeli do jasného, ale stále velmi větrného rána. I celý pátek by měl být polojasný až oblačný s ojedinělými přeháňkami. Večer má od jihu přibývat oblačnosti a v jihovýchodní polovině území se postupně objeví občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky.

V noci počasí ovlivní frontální vlna, která bude postupovat přes území ČR od jihu k severovýchodu, za ní bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu. Intenzivní srážky fronta přinese do Jihomoravského, Jihočeského, Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského kraje a na Vysočinu. Během noci tady může spadnout až 30 milimetrů srážek.