Bez elektřiny jsou stále stovky odběratelů. Situace se však od pátku, kdy bylo na východě Čech nahlášeno sedm desítek poruch na vysokém napětí, zlepšila. Energetici již odvolali kalamitní stav na Hradecku, Rychnovsku a Náchodsku. Kalamitní stav stále platí pro Trutnovsko, Jičínsko a Semilsko.

"Na odstraňování poruch pracuje 250 zaměstnanců ČEZ a dalších 300 lidí z externích firem. Odhad je, že drtivá většina poruch by měla být odstraněna během dneška a noci na pondělí," řekla mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Práce na odstraňování následků bouře ztěžují energetikům popadané stromy a po deštích rozmoklý a rozbahněný terén. "Například v sobotu odpoledne na Trutnovsku opět pršelo, objevily se dokonce dvě nové poruchy na vysokém napětí. Na mnohá místa je stále obtížné se vůbec dostat," řekla Beránková.

Silná bouře si v hradeckém kraji vyžádala tři zraněné včetně malého dítěte. Hasiči vyjížděli celkem k 231 případům. Škody na zničeném majetku obcí a kraje přesáhnou deset milionů korun.
Související