Stranu zelených povede na jihu Moravy do předčasných sněmovních voleb Ondřej Liška. Za lídra ho v sobotu zvolili v Modřicích u Brna delegáti krajské konference. Za Lišku se na kandidátce zařadily osobnosti regionální politiky: starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová, brněnský zastupitel a ekolog Mojmír Vlašín a starostka Ostopovic na Brněnsku a krajská předsedkyně zelených Zuzana Benešová.

Liška bude mít ve volbách silné soupeře. ODS na jihu Moravy vede předseda Mirek Topolánek, ČSSD místopředseda Bohuslav Sobotka a lidovce bývalý hejtman Stanislav Juránek.

Další dvě strany - KSČM a TOP 09 postavily do čela ženy - poslankyni Zuzku Bebarovou-Rujbrovou a děkanku podnikatelské fakulty brněnské techniky Annu Putnovou.

"Rozhodující volby" 

Volby na jihu Moravy budou podle Lišky v mnohém rozhodující. Stranický lídr, který pochází z Brna, na jihu Moravy vedl zelené i při posledních sněmovních volbách. Tehdy pro stranu získal v regionu jediný poslanecký mandát. Podle svých slov je však dnes ve zcela jiné pozici. 

Zatímco v roce 2006 kandidoval coby neznámý mladý politik, nyní má za sebou zkušenost ministra školství a stranu má vést do příštího sjezdu, uvedl.