V úterý bude převážně oblačno až zataženo. Přeháňky by se měly objevit hlavně na jihu našeho území. Jihočeský kraj a Vysočinu v noci zasáhne vydatný déšť. Český hydrometeorologický ústav varuje před povodňovým nebezpečím, které má hrozit zejména v horských a podhorských oblastech Šumavy a Novohradských hor a na západě Českomoravské vrchoviny. Teplota v Praze by se měla pohybovat kolem 22 stupňů Celsia, na Moravě bude zhruba o tři stupně tepleji.

Ve středu se teploty lehce zvednou, nejvyšší denní by mohly dosahovat mezi 22 až 26 stupni Celsia. Na Moravě se ale stále očekávají občasné srážky, v Čechách bude jasno až polojasno.

Ve čtvrtek by se už měl déšť vyskytovat jen místy. Většinou bude polojasno s denním maximem až 27 stupňů Celsia. V pátek bude ještě o jeden stupeň tepleji a poslední pracovní den by měl být ve znamení slunečného počasí.

První den víkendu pravděpodobně přinese počasí stejné jako v pátek. Zlom by ale mohl nastat v neděli, kdy meteorologové čekají pokles teploty s maximy na 25 stupňů Celsia a zataženo. Po víkendu se ochladí a velká oblačnost s sebou přinese i další srážky.

 

Související