Výrok předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, v němž osobní útoky na sebe dal do souvislosti se situací obětí nacismu a komunismu, měl v pátek mediální dohru. Paroubkova slova rozčílila předsedkyni Konfederace politických vězňů Naděždu Kavalírovou. Šéf ČSSD se pak za svá slova omluvil. Zároveň ale zdůraznil, že se k politickým vězňům nepřirovnával. Kavalírová i média prý jeho slova překroutily.

Paroubek ve čtvrtečním Magazínu Mladé fronty DNES reagoval na otázku, jak moc jej trápí, že je ve veřejné debatě často osobně napadán. "Na všechno si zvyknete. Potkal jsem se několikrát s lidmi, kteří byli za druhé světové války v koncentračních táborech či se za komunistického režimu na čas ocitli v celách smrti. Když jsme o tom diskutovali, tak říkali, že si museli zvyknout i na tuto situaci. Pokud bych se z toho nechtěl zbláznit, tak jsem si musel zvyknout na útoky často velmi osobní," odpověděl Paroubek.
Kavalírovou jeho slova pobouřila. "To je neskutečné. Přirovnávat svou situaci k lidem, kteří byli v koncentračních táborech nebo v komunistických celách smrti? Je to hodně, ale hodně namyšlené," řekla serveru iDnes.cz. Paroubkovi vzkázala, že by Konfederace politických vězňů uvítala omluvu za jeho výrok.

Paroubek později odmítl, že by se k obětem nacismu chtěl přirovnávat. "Měl jsem a mám mezi bývalými politickými vězni spoustu přátel a nesmírně si vážím jejich hrdinství a obětí. V žádném případě jsem se s nimi nechtěl srovnávat a vím, že oni sami přesně ví, o čem jsem v rozhovoru mluvil. Přesto se těm, kterých se tyto mediální spekulace mohly dotknout, za ně omlouvám," uvedl v tiskovém prohlášení.