Podle aktuálního volebního modelu společnosti CVVM by volby do Poslanecké sněmovny vyhrála ČSSD s 33 % hlasů, druhá ODS by získala 31 %. Vyplývá to z šetření, které proběhlo 3. až 10. srpna a jehož výsledky CVVM ve středu zveřejnilo.

Srpnový volební model na třetí místo staví KSČM s 13,5 % hlasů. Straně TOP 09 by dalo hlas 9,5 % voličů. KDU-ČSL se podle nejnovějšího modelu ocitla na hranici, která jí umožňuje vstup do sněmovny, získala by rovných 5 %. Strana zelených by ve volbách neuspěla, model jí přisuzuje 3 % hlasů.

Účast ve volbách by podle CVVM dosáhla 59 %. Naopak 35 % lidí by k volbám nešlo, 6 % dotázaných zvolilo odpověď "neví". Deklarovaná volební účast je tak v současné době o něco nižší než reálná účast v posledních sněmovních volbách v červnu 2006, kterých se zúčastnilo 64, 5 % voličů.

Místopředseda a šéf volebního štábu ODS Ivan Langer považuje výsledek průzkumu za poměrně dobrý. "Na to, že se Občanská demokratická strana teprve připravuje na zahájení předvolební kampaně, to není zas až tak špatný výsledek," řekl na středeční tiskové konferenci. "Osobně očekávám, že souboj bude poměrně těsný," dodal.