Kvůli velkému cvičení jihomoravských záchranářů Trauma 2009 se na osm hodin zpomalí doprava na dálnici D1 u Brna. Řidiči také musejí počítat s uzavřením exitu 190 u Starého Lískovce ve směru od Prahy.

Na dálnici v místě cvičení byla povolená rychlost snížena na 80 kilometrů v hodině, a to v obou směrech. Frekventovaný exit u Brna zůstane uzavřený od 07:00 do 15:00.

Policie vyzývá řidiče, aby kvůli omezením v ulicích Vídeňské a Heršpické využili až exit 196, tedy křížení D1 a D2.

Na dálnici se od rána stalo několik menších dopravních nehod, podle policejního mluvčího Pavla Švába se ale zatím netvoří kolony.

Cvičení patří k největším v Česku. Má prověřit připravenost Integrovaného záchranného systému na hromadnou havárii srovnatelnou s tragédií u jihočeských Nažidel, která si vyžádala 20 životů. Záchranáři také zjistí, zda pro Jihomoravský kraj stačí jediné traumacentrum ve Fakultní nemocnici Brno.

Do cvičení se zapojí 72 figurantů. Jeho námětem je hromadná nehoda s účastí autobusu a několika osobních aut. Zraněné budou zachraňovat stovky hasičů, policistů a zdravotníků, včetně personálu několika nemocnic v Brně a okolí.

Související