Anonym ráno v Plzni oznámil, že otráví vodu z místní vodárny. Požadoval pět milionů korun. Po několikahodinové odstávce výroba vody opět funguje normálně, žádné narušení kvality zaznamenáno nebylo. Kvůli případu se navíc sešel krizový štáb města.

"Anonym volal na linku 112 kolem 08:45," uvedla policejní mluvčí Martina Hábrová. Podle Jana Kretka, vedoucího úseku pitných vod Vodárny Plzeň, přijala vodárna okamžitě opatření. "Po doporučení krizového štábu jsme udělali všechny nezbytné kroky. Například se zvýšilo zabezpečení areálu, zvýšila se kontrola kvality vody na výstupu," uvedl Kretek.

 Na místo se také dostavili odborníci ze speciální laboratoře v Třemošné, kteří odebrali vzorky vody. Žádnou nesrovnalost nezjistili.

Kvůli kontrole byl provoz výrobny vody zastaven zhruba od 09:00 do 12:30. Nyní už je opět normální. Vodárna Plzeň zásobuje vodou celé krajské město i část okresů Plzeň-sever a Plzeň-jih, odhadem by mohlo jít o více než 200 tisíc lidí, pitnou vodu dodává také firmám. Policie zatím podrobnější informace nezveřejnila.

Související