Útočníci zasáhli Mirka Topolánka v pátek na koupališti v Hustopečích podle oficiální fotografie do čela nad pravým okem. Na pozdějších snímcích po incidentu jsou ale viditelně ošetřené i další ranky na levé straně obličeje. Tyto šrámy si předseda ODS způsobil sám o dva dny dříve.

"Při prvním incidentu jsem odpaloval kanón a kousky střelného prachu se mi zaryly pod kůži v obličeji. To je těch pět zelených teček, které jsou k vidění na fotografiích," vysvětlil Topolánek serveru Novinky.cz.

Jihomoravský lídr občanských demokratů si rány nechal ošetřit až v pátek ráno. Plavčice na hustopečském koupališti pak na ně nanesla zelenou tinkturu stejně jako na ránu od kamene, uvedl týden.cz. "Proč mu dezinfikovali i tu levou tvář, to nevím, možná z opatrnosti, aby se tam nedostala infekce," potvrdil webu lidovky.cz jeden z členů břeclavské ODS, který však nechtěl být v souvislosti s případem jmenován.

Během kampaně a putování po jižní Moravě se Topolánek zranil již několikrát. "Například při bruslení jsem čtyřikrát spadnul na zem a také jsem si natáhl šlachy při fotbale," uvedl serveru Novinky.cz Topolánek.

ODS odmítá spekulace 

ODS v úterý striktně popřela spekulace údajných útočníků, že by pod akcí měl být podepsaný někdo z volebního štábu strany. Mluvčí strany Martin Kupka navíc upozornil, že existují rozpory mezi výpověďmi svědků přímo z koupaliště, kde se incident stal, a tím, co policii a médiím řekla čtveřice, která se k házení předmětů přihlásila.

"ODS poskytla řadu důležitých svědeckých výpovědí o tom, jak celá akce probíhala, a dokonce jsem přesvědčený o tom, že svědecké výpovědi usnadnili identifikaci pachatelů," řekl novinářům místopředseda strany a někdejší ministr vnitra Ivan Langer.

Foto 1: Mirek Topolánek krátce po útoku. Na čele má vidotelný šrám po zásahu kamenem. 

Foto 2: Po ošetření jsou na Topolánkově obličeji patrná i zranění na levé tváři.

Související