Pod rukama nižborských sklářů v těchto dnech vznikají mešní potřeby, které má při návštěvě Česka dostat darem papež Benedikt XVI. Náročné výroby konviček, džbánku a misky se zhostili ti nejšikovnější skláři. Práce skončí kolem 15. září, kdy si dar převezme kardinál Miloslav Vlk.

Církevní hodnostáři ho předají papeži zřejmě na mši ve Staré Boleslavi, která se uskuteční v pondělí 28. září, řekl ČTK prezident sklárny Rückl Crystal Jiří Rückl.

Unikátní růženec

Dalším darem, který biskupové Čech a Moravy věnují papeži, je unikátní růženec, který je vyroben ze zlata a českých granátů.

Naříklad na kruhové spojovací rosetě je portrét svatého Václava podle sochy Petra Parléře ve svatováclavské kapli pražské katedrály a český a moravský zemský znak. V opisu je heslo návštěvy "Láska Kristova je naší silou".

Růženec vyrobila firma Triga-K, která razí česká státní vyznamenání. Artefakt bude vzorem pro ražbu medailí. Jedná se o 300 stříbrných o váze 28 gramů, 150 zlatých kusů o váze 15,55 gramů a 90 zlatých medailí o váze 31,1035 gramů. Prodávány budou s certifikáty.

Brněnské biskupství začne zájemcům rozesílat "SMS od papeže"

Zájemci o zářijovou návštěvu Benedikta XVI. mohou každý den dostávat citát z jeho děl. Na mobilní telefony je přihlášeným bude rozesílat brněnské biskupství. První balík textových zpráv rozešle 5. září, poslední 25. září, dva dny před příjezdem papeže do Brna. Služba je určená lidem, kteří se chtějí na návštěvu hlavy katolické církve připravit a naladit, řekla mluvčí biskupství Martina Jandlová.

Návod, jak se k odběru zpráv přihlásit, zveřejnilo biskupství na internetových stránkách www.papezvbrne.cz. Aktivace služby stojí stejně jako odeslání běžné textové zprávy, denní příjem je zdarma.

Papež Benedikt XVI. bude v České republice pobývat od soboty 26. září do pondělí 28. září.

Související