Cena ropy se vyšplhala nad 71 dolarů za barel. Co bude podle vás ovlivňovat cenu ropy a jaký vývoj pro dnešek očekáváte? I na dnešek jsme spíše pozitivně naladěni. Očekáváme pokračování pozitivní nálady včerejška a tedy při prolomení 71 USD/barel pokračování růstu na 74USD/barel.

Přejděme ke zlatu. To se obchoduje za více než 1000 dolarů za trojskou unci. Čekáte, že cena díky velké poptávce ještě poroste?Čekáme, že poroste spíše díky slábnoucímu dolaru a spíše pozitivní náladě akciových trhů. Nákupy fyzického zlata se zřídkakdy realizují kontinuálně.

EURCZKKoruna jakoby zapomněla na riziko rozpočtového provizoria v době rostoucího deficitu a již několik dní se drží v pásmu 25,42 až 25,52.
Existuje několik důvodů pro další oslabování dolaru-zlatu se dnes ráno podařilo znovu se dostat nad 1000 USD/unce, OSN nadále mluví o potřebě nové globální měny a Čína se vyjadřuje nejasně o americkém plánu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru