Koruna si včera vůči dolaru polepšila až k 17,60 USD/CZK. Vůči euru zůstala kolem úrovně 25,50 EUR/CZK. Ze včerejších domácích makrodat překvapily výsledky HDP. Ten ve 2. čtvrtletí poklesl v meziročním srovnání o 5,5 procenta. Přitom předběžný odhad ze srpna počítal s variantou – 4,9 %. Míra nezaměstnanosti v souladu s očekáváním v srpnu stoupla o jednu desetinu. Koruna na data téměř nereagovala. Spolu s ostatními středoevropskými měnami se jí dařilo vůči dolaru. Forint a zlotý mírně posilovaly i vůči evropské měně.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru