Americké akcie včera opět posílily, akciové indexy si připsaly třetí růstový den v řadě ( Dow Jones Ind. Avg. +59%, S&P 500 +0,88%, Nasdaq +0,94% ). Nejvíce se dařilo akciím komoditních společností, které povzbudily stále rostoucí ceny ropy či zlata, které včera překonalo hranici 1000 USD/unci. Optimismus se z trhů nevytratil ani po vyhlášení údaje ohledně změny objemu spotřebitelských půjček, který se snížil o výrazných 21,6 mld. USD, analytici přitom očekávali pokles pouze o 3,8 mld. USD.

Dnešní makroekonomický kalendář obsah obsahuje jedinou významnější položku v podobě zveřejněné béžové knihy americké centrální banky v 20:00 SEČ, která přinese podrobnější stanoviska jednotlivých částí FEDu k vývoji amerického hospodářství. Žádné překvapivé závěry však nelze očekávat.

Futures na hlavní akciové indexy se nyní pohybují v červených číslech (DJIA -0,44%, S&P 500 -0,49%, Nasdaq -0,56%).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru