Relativně pozitivní zpráva Béžové knihy FEDu (Beige Book)* a aukce 10 ročních amerických dluhopisů mírně podpořily dolar na New Yorské obchodní seanci, po tom, co dolar dosáhl svého nového minima během včerejšího obchodování v Europě.

Ekonomika se podle Béžové knihy FEDu na většině území Spojených států zlepšuje a stabilizuje, a to hlavně díky průmyslovým společnostem. Negativním zůstává vývoj spotřebitelských výdajů a negativní vývoj na trhu práce. Tyto dva faktory jsou klíčové pro US ekonomiku, na které závisí celkový vývoj světové ekonomiky.

I přes tyto pozitivní zprávy, které mají krátkodobý pozitivní dopad na akciové trhy, z dlouhodobého hlediska má Saxo Bank i nadále negatívní pohled na vývoj na akciových trzích.

*Béžová kniha je zpráva FEDu k situaci US ekonomiky. Zpráva zachycuje stav ve 12 distriktech FEDu, ve kterých je 12 rezervníh bank.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru