Cestující v Ústeckém kraji se v druhé polovině září musí připravit na omezení dopravy na několika železničních tratích. Důvodem výluk budou stavební práce v kolejištích. České dráhy (ČD) nahradí desítky spojů náhradní autobusovou dopravou. ČTK o tom informoval Petr Hinterholzinger z krajského centra osobní přepravy Českých drah.

Zcela neprůjezdná bude od pondělí 14. září do čtvrtka 17. září železniční trať mezi stanicemi Benešov nad Ploučnicí a Horní Police na Děčínsku. České dráhy proto v úseku nahradí všechny osobní vlaky náhradní autobusovou dopravou.

V pondělí bude také téměř celý den uzavřena trať Teplice v Čechách - Litvínov v úseku mezi stanicemi Oldřichov u Duchcova a Louka u Litvínova. Mezi Litvínovem a Oldřichovem u Duchcova proto pojedou autobusy, podle Hinterholzingera se to týká devíti spojů. Na tuto výluku ihned naváže od 16.00 nepřetržitě až do čtvrtka 8. října výluka mezi stanicemi Osek - Louka u Litvínova. "I tento úsek bude kvůli výluce pro vlaky zcela neprůjezdný, a proto zajistí ČD po dobu této výluky pro zákazníky osobních vlaků v úseku Osek - Litvínov náhradní autobusy," uvedl Hinterholzinger.

Omezení v příštím týdnu

V příštím týdnu v pondělí a v úterý nepojedou vlaky také na trati mezi Lovosicemi a Libochovicemi na Litoměřicku. Pro cestující budou připraveny náhradní autobusy. Týká se to v pondělí 22 spojů a v úterý 26 spojů.
Od středy 16. září až do úterý 22. září bude nepřetržitě uzavřena trať mezi stanicemi Hořetice a Březno u Chomutova. Rychlíky jedoucí po trase Most - Plzeň a zpět budou nahrazeny autobusy v úseku Chomutov - Žatec, spěšné vlaky 1990 a 1991 jedoucí v trase Most - Plzeň a zpět budou nahrazeny v úseku Chomutov - Žatec západ a ostatní osobní a spěšné vlaky v úseku Hořetice - Březno u Chomutova, uvedl Hinterholzinger.

V úterý 29. září bude neprůjezdná trať mezi stanicemi Děčín hlavní nádraží a Děčín východ. Autobusy nahradí ČD 21 spojů v úseku Děčín hlavní nádraží a Děčín východ a sedm spojů v úseku Děčín hlavní nádraží a Benešov nad Ploučnicí. Vlaky jedoucí směrem do stanice Ústí nad Labem-Střekov a zpět budou pro nástup a výstup cestujících zastavovat ve stanici Děčín východ dolní nádraží.
Související