Ani včerejší obchodní den nepřinesl výraznější změnu na české koruně. Ta i nadále zůstává v bočním trendu kolem úrovně 25,50 EUR/CZK. Vůči dolaru si dokázala také své pozice udržet.

Série zveřejňování domácích fundamentů pokračovala i dnes dopoledne. Průmyslová výroba v červenci meziročně klesla o 18,2 %. Stavební produkce se meziročně snížila o 4,4. Koruna na data standardně nereagovala a i nadále se bude řídit podle nálady na hlavních trzích.

Včerejší americká makrodata poskytla na eurodolaru další a v tomto týdnu i nejspíše poslední vhodnou možnost vstupu do dlouhé pozice. Dolar krátce posílil a vrátil kurz o více než 90 bodů směrem dolů pod 1,4510. S otevřením amerických trhů se vývoj postupně vrátil do starých kolejí. Celkově tak tento týden poskytl příjemné obchodování v jednom směru s opakovanými možnostmi dalších vstupů. Po několikadenním růstu se však již dnes může dostavit určité vybírání zisků.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru