Protestní akce strany Věci veřejné s Ústavou na toaletním papíře nebyla zbytečná

Praha, 15. září 2009 - Strana Věci veřejné podporuje dnešní prohlášení politiků, ve kterém se přiklání k červnovému termínu voleb. ČSSD dnes uveřejnila, že nebude hlasovat pro návrh na rozpuštění Poslanecké sněmovny. Sociální demokrati se tak nakonec rozhodli respektovat ústavu a Ústavní soud.

„Naše protesty proti reakcím parlamentních stran vůči rozhodnutí Ústavního soudu nebyly zbytečné,"  říká Radek John, předseda strany Věci veřejné, který minulý týden společně s dalšími členy VV rozdával poslancům Ústavu České republiky na toaletním papíře.

Mimo to, 2. září 2009 Věci veřejné vyzvaly politické reprezentanty, kteří byli do Poslanecké sněmovny zvoleni v roce 2006, aby upustili od hysterické kritiky rozhodnutí Ústavního soudu a začali jednat o způsobu, jakým je možné nastalou situaci řešit ku prospěchu České republiky a jejích občanů.

Věci veřejné kroky politiků ČSSD vítají. Je nutné, aby vláda Jana Fischera získala podporu parlamentních stran, protože odklad přijetí Zákona o státním rozpočtu pro rok 2010 by mohl ohrozit stabilitu celé české ekonomiky.

Lenka Andrýsová

Strana  Věci veřejné

 

Související