Mirek Topolánek: ČSSD rovná se jistota katastrofy

Šéf ODS Mirek Topolánek v textu tvrdí, že během své vlády sociální demokraté předvedli, že nejsou kompetentní ani tam, kde vidí svou největší sílu: v sociálních otázkách.

Lídr občanských demokratů si také klade otázku, proč má volit stranu, která rozdala 150 miliard na daňových úlevách převážně velkým zahraničním firmám a o sociálních demokratech tvrdí, že jsou kompetentní leda v oživování ducha minulosti.

Jiří Paroubek: Rivalem není Topolánek, ale někdo za ním 

Jiří Paroubek se nenechává zahanbit a je přesvědčen, že ODS ovládli „hoši se špičatými polobotkami". Varuje před postupy Mirka Topolánka, který sliboval změnu politického marketingu, ale přitom prý zavedl marketingovou politiku.

Šéf ČSSD hodnotí Topolánkovu ODS jako klasickou východoevropskou nástupkyní komunistické strany v demokratickém balení. Na položenou otázku Paroubek odpovídá, že současná ODS pro něho není soupeřem. "Mým soupeřem není vlastně ani Mirek Topolánek, ale někdo za ním, kdo neustále tahá za nitky a plní si tak svůj pubescentní sen," píše šéf ČSSD.

 Cyril Svoboda: My soupeříme se všemi stranami

Šéf lidovců Cyril Svoboda pak ve svém textu vyzývá k boji všechny strany, které se voleb účastní. "Já, Cyril Svoboda, bych nikdy nevolil stranu, která hlásá, že dovoleno je vše, co není výslovně zakázáno a že většina z těch, kteří říkají, že se dostali do potíží, jsou buď líní a neschopní, nebo lháři a podvodníci a proto jim stát pomáhat nemusí a nemá," tvrdí například šéf lidovců.

Související