Primátorce Chomutova Ivaně Řápkové opět někdo vyhrožuje. Tentokrát pisatel rozšířil výhrůžky také na primátorčiny děti, informoval mluvčí města Tomáš Branda. Už koncem srpna přišly dvě e-mailové zprávy, v nichž pisatel vyhrožuje Řápkové smrtí.

Vyšetřování výhrůžných e-mailů zatím nijak nepokročilo. "V případu není nic nového, pachatel dosud nebyl odhalen. Vyšetřování pokračuje," řekla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Primátorka výhrůžkám čelila už loni v dubnu. Někdo jí tehdy poštou poslal nábojnici s varováním, že pokud nezmizí z radnice, čeká ji smrt. Ani v tomto případě se pachatele odhalit nepodařilo.

Nynější výhrůžky by mohly souviset s exekucemi majetku lidí, kteří dluží městu peníze na neuhrazených pokutách či poplatcích za služby. Město je zahájilo v srpnu.

"Začíná už to zacházet hodně daleko, nicméně my nic ve svých dlouhodobých strategiích měnit nebudeme," uvedla Řápková. Podle ní jsou výhrůžky běžné i na diskusních serverech, například na Romea.cz. "Chtěla bych tyto romské organizace upozornit, že my nerozdělujeme lidi podle barvy pleti, ale podle jejich dluhů, padni komu padni. Vyvolávání nenávistných kampaní je v tomto případě naprosto neadekvátní," doplnila.


Server Romea.cz se ohradil proti vyjádření Řápkové, v němž spojuje diskuse na serveru s výhrůžkami jí a její rodině. "Výroky primátorky Řápkové, jakožto zcela nepodložená a neobjektivní tvrzení, vážně poškozují dobré jméno serveru Romea.cz.," uvedla v tiskovém prohlášení Jarmila Balážová z Romea.cz. Server zároveň vyzval primátorku k veřejné omluvě.

Pracovníci ekonomického odboru radnice za asistence strážníků se zaměřili se také na vymáhání pohledávek od prostitutek s neuhrazenými pokutami za nedovolené provozování živnosti, dlužníky už hledali i v hernách a restauracích. Exekuce budou časově neomezené, dlužníci s nimi musejí počítat minimálně jedenkrát týdně.

Související