V Baťově krajské nemocnici ve Zlíně odpoledne zemřel jeden z mužů, kteří byli postřeleni ve čtvrtek bývalým zaměstnancem tiskárny Graspo. Inforomovala o tom mluvčí nemocnice Karla Havlíková. Podle mluvčí zlínské policie Jany Bartíkové zemřel jednačtyřicetiletý zaměstnanec firmy.

Policisté v tiskárně Graspo zasahovali znovu. Přivolali je zaměstnanci, které ohrožoval kolega. "Silně podnapilý osmapadesátiletý muž přišel do firmy a vykřikoval, že všechny postřílí. Když ho ochranka vyváděla ven, snažil se ji napadat," uvedla Bartíková.

Dodala, že den po zmíněné tragédii vnímali lidé incident velmi citlivě. Policisté muže, který nadýchal přes tři promile alkoholu, zadrželi a umístili do cely. Podezírají ho z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.

Ve čtvrtek střílel pětapadesátiletý muž, který byl podle firmy propuštěn z důvodu opakovaného hrubého porušování pracovní kázně. Z legálně držené zbraně zasáhl nejprve spolumajitele společnosti a poté dalšího člena vedení. Následně se střelil sám, zranění po několika hodinách podlehl. Trojice byla převezena do nemocnice v kritickém stavu.

 


Samotný střelec údajně pracoval v tiskárně více než 30 let. Z pozice mistra byl prý později přeřazen na místo tiskaře a nakonec propuštěn. Podle kriminalistů je jedním z prověřovaných motivů muže právě ukončení pracovního poměru ve společnosti.

 

Související