Ve Střelicích u Brna v neděli neznámý pachatel pobodal skupinu lidí čekajících na zastávce. Jeden muž zemřel, další dva lidé jsou zraněni. Server tn.cz napsal, že pachatelem byl projíždějící cyklista. Policie to nepotvrdila ani nevyvrátila, nevyjádřila se ani k útočné zbrani. Policie v noci vyslechla svědky a hledá další, řekla v pondělí novinářům její jihomoravská mluvčí Soňa Svobodová.

Podle kriminalistů bylo v době útoku na zastávce devět lidí. Totožnost sedmi z nich včetně dvou dětí kriminalisté znají, část jich už vyslechli. Žádají však, aby se ozvali další dva svědci. Asi šedesátiletá žena oblečená do světlé sukně a světlého pláště nastoupila krátce po útoku do autobusu a odjela do Brna. Dál lidé na místě viděli asi padesátiletého prošedivělého muže, který procházel místem a vedl kolo, řekla Svobodová.

Mluvčí připustila, že na zastávce čekala hlučnější společnost. Zda konflikt vyústil útokem, neuvedla. Potvrdila, že napadeni byli dva muži ve věku 36 a 41 let a 42letá žena. Starší z mužů zemřel.

 Kriminalita je nižší než loni, pachatelé jsou ale agresivnější - čtěte ZDE

Policisté vyzývají také další lidi, kteří si v neděli mezi 18:20 až 18:35 na autobusové zastávce v ulici Antonína Smutného čehokoli všimli, aby se ozvali. Volat mohou na linku 158 nebo na telefon brněnských kriminalistů 974 622 975. Mohou také přijít na kteroukoli služebnu Policie ČR.

Na jižní Moravě se obdobný útok, při němž se ale zranění podařilo zabránit, stal v pátek. Na zastávce městské hromadné dopravy v brněnské Palackého třídě ohrožoval opilý muž seniory samurajským mečem. Tvrdil, že je zabije. V krvi měl 2,66 promile alkoholu. K přivolané policejní hlídce se choval agresivně. Skončil proto v cele. Hrozí mu až dva roky vězení.

Související