Konkurzní správce Luděk Voigt údajně nabízel podnikateli Vladimíru Moltašovi, majiteli firmy v konkurzu, že z firmy vyvede nějaké peníze a další nezákonné věci.

Moltašovi, který je ze zdravotních důvodu dočasně propuštěn z vězení, Voigt spolu s bývalým předsedou Strany zelených Emilem Zemanem nabízel za 400.000 Kč dokonce i prezidentskou milost. Prezident Václav Klaus Moltašovi milost neudělil.

Píše to pondělní Mladá fronta Dnes (MfD), na kterou se Moltaš kvůli Voigtovým návrhům obrátil a následně pak čtyři měsíce schůzky s Voigtem i Zemanem nahrával skrytou kamerou, Voigt ale MfD posléze vše popřel.

Soud poslal Moltaše do vězení za obchody s drogami a měl by v něm strávit ještě necelé tři roky. Voigt si na jednu ze schůzek přivedl Zemana, jako člověka, který pomůže zařídit prezidentskou milost. Zeman si od podnikatele vzal zálohu 40.000 Kč. Voigt mezitím sepsal žádost, kterou měl odeslat někdo z Moldašovy rodiny.

Zeman i Voigt tvrdili, že mají na Pražském hradě kontakty, Zeman dokonce jmenoval první dámu. Livia Klausová MfD řekla, že jméno ani jednoho z nich nezná. Podle mluvčího Hradu Radima Ochvata je systém přidělování milostí natolik propracovaný, že ani jedinec, ani skupina zvenčí, nemá šanci udělení milosti ovlivnit.

Na skryté kameře MfD Voigt Moltašovi například také navrhuje, jak konkurz urychlit tím, že zinscenuje krádež celého firemního účetnictví. Kromě jiného mu nabídl odkoupení rodinné hrobky knížecí rodiny Mensdorfů s tím, že by se s ní dal udělat úvěrový podvod.

Kromě Moltašovy firmy VMS Trading figuruje Voigtovo jméno podle insolvenčního rejstříku v několika desítkách konkurzů, píše pondělní MfD.

Související