Československá výstava v Galerii Jaroslava Fragnera prezentuje především kreativní přístup a myšlení mladých architektů, kteří začali studovat vysokou školu po sametové revoluci. Místo klasických modelů budou vystaveny přímo realizace, i když poněkud netradiční: CZ - psí boudy, SK - ptačí budky.

Objekty jsou odpovědí na otázku, jak tyto generace přistupují k takovému, možná až dadaistickému, zadání. Jak moc je zajímá, z jakého úhlu k němu přistoupí, jak specificky zhmotní ideu zadání a jak jejich výsledný projekt zapadne do celkové figury výstavy.

Projekt zahájený v Praze v předvečer 17. listopadu bude reprízován v polovině ledna 2010 v prostorách Design Factory v Bratislavě, která je pořadatelem za slovenskou stranu.

Výstava se koná pod záštitou Václava Riedlbaucha, ministra kultury České republiky a Marka Maďariče, ministra kultury Slovenské republiky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru