Letiště v pražské Ruzyni v sobotu ráno na více než pět hodin přerušilo provoz. Po požáru kabelů v prostorách řídící věže byl z místa odvětráván kouř a dispečeři se na místo mohli vrátit až před 10:30. ČTK o tom informovali mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí a Řízení letového provozu ČR (ŘLP) Richard Klíma. Podle Krejčí bylo obnoveno odbavování pasažérů, kolika letů se omezení dotklo, se zjišťuje.

Řídící věž v Ruzyni obsluhují zaměstnanci ŘLP. "Krátce před půl jedenáctou se zaměstnanci mohli k řízení provozu vrátit a obnovili jsme provoz," řekl ČTK Klíma. Dodal, že hořelo napojení na záložní bateriové zdroje a systémy pro navádění letadel nejsou poškozeny. Výše škody bude předmětem vyšetřování požáru, doplnil.

Požár nové kabeláže vypukl kolem čtvrt na šest ráno, uvedla Krejčí. Letadla podle ní z letiště nestartovala, devět příletů bylo odkloněno na jiná letiště, například do Karlových Varů nebo německého Düsseldorfu.

Vlak na letiště Ruzyň pojede na Vánoce 2013. Bude i metro - čtěte ZDE

Klíma upřesnil, že letadla, která už byla na cestě, byla odkloněna podle požadavků aerolinek buď do jiné destinace, nebo se musela vrátit. Další spoje vůbec nevylétly a mají zpoždění.

Související