Pražské ruzyňské letiště bylo v noci na čtvrtek v plné pohotovosti. Důvodem byl americký vojenský letoun, jehož kapitán požádal o neplánované přistání v české metropoli. Měl podezření na kouř v kabině.

Letoun mířil z Iráku zpět do Spojených států a přepravoval zhruba dvě stovky vojáků. Nad Českou republikou ale kapitán požádal kvůli podezření na kouř v kabině o neplánované přistání.

"Dvacet minut po půlnoci bezpečně dosedl na ranvej pražského letiště. Vojáci se poté vydali na noc do jednoho z nedalekých hotelů. Do USA by měli odletět zítra odpoledne," napsal iDnes.

Neplánované přistání letounu přivedlo do plné pohotovosti ruzyňské letiště, připraveni byli podle mluvčí letiště Evy Krejčí pražští hasiči a záchranka.


Podobná situace se v Praze odehrávala před necelým měsícem. Na konci října se stroji ČSA nedlouho po startu porouchal motor a musel se proto vrátit. Pilot s ním bezpečně přistál.

Před pěti dny naopak letadla v pražské Ruzyni přistávat nemohla, a to více než pět hodin. V řídící věži totiž začaly hořet kabely a dispečeři museli kvůli dýmu pryč.

Související