Na dálnici D1 nedaleko Brna ve čtvrtek ráno spadlo z dálničního nadjezdu auto. Nehoda se stala na 202. kilometru dálnice ve směru na Vyškov. Auto spadlo na dálnici a skončilo na střeše. Na dálnici se pak srazila další čtyři auta. Obě havárie se obešly bez těžkých zranění.

 

První nehoda se stala na mostu přes dálnici na silnici, která spojuje Šlapanice na Brněnsku s brněnskou městskou částí Slatina. "Nehoda se stala zhruba v 6:30. Je možné, že most byl namrzlý," popsal mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Dopad havarovaného vozu na dálnici pak způsobil další nehodu, při brzdění a úhybných manévrech havarovaly další čtyři vozy. Žádná srážka nebyla podle mluvčího vážná.

Obě havárie začali vyšetřovat policisté. Na místě udělali dechové zkoušky na alkohol u nezraněných řidičů, všechny s negativním výsledkem. "U těch, kteří byli odvezeni do nemocnice, bude odebrána krev," řekl mluvčí.


Po nehodě byl dálniční nadjezd uzavřen. Na dálnici projížděla auta odstavným pruhem a později i pravým. "V jednom pruhu zůstává doprava omezena. Jsou tam drobné kolony," dodal Šváb.

 

Související