Basketbalistky USK propásly možnost zdramatizovat boj o prvenství ve skupině C Evropské ligy basketbalistek a v Madridu podlehly vedoucímu Rivasu 56:94. Zápas si Pražanky prohrály už v úvodu, kdy nechaly domácí výrazně odskočit, i přes prohru ale zůstaly v tabulce druhé.

Už samotný úvod vyvolal vzpomínky na první vzájemný zápas. Pražankám se totiž nevedlo doslova nic a jakoby existoval jen jediný scénář pro akce. Koš domácích zpravidla následoval nepovedený pokus Pražanek, obranný doskok a vzápětí další body pro domácí. Už za prvních pět minut vedly hráčky Rivasu o dvanáct.

Zatímco v prvním zápase se Pražanky po mizerné první čtvrtině zvedly a dokázaly náskok španělského týmu smazat, tentokrát se poměr sil nezměnil po celý zápas. Rivas měl mnohem lepší procento střelby a v první části i dvakrát tolik doskoků; v útočných vedly dokonce pětinásobně. Třiadvaceti body se v první půli blýskla domácí pivotka Langhorneová.

Pražankám se podařilo alespoň trochu držet krok až v závěru, kdy se sestavy obou týmů hodně protočily, na zvrat ale mohly pomýšlet jen stěží. USK navíc dohrával zápas bez zraněných LeDreánové a Maltsiové.

"Asi ten zápas v Praze nebyla náhoda, strašně brzo jsme ztratili kontakt. Některé naše chyby a ztráty nechápu, a když se k tomu přidá mnohem horší doskok, dopadá to takhle. Porážka o 38 bodů je dost krutá," řekl ČTK velmi zklamaný trenér USK Lubor Blažek. "Problém je v naší trpělivosti, hráčky se pořádně neuvolní a nevytváří si dobré střelecké pozice. Navíc Španělky dobře bránily a daly hodně bodů zpod koše, což se nám naopak vůbec nedařilo," dodal.

I přes vysokou prohru zůstává USK druhý, o bod před Bourges a Košicemi. Postup si budou moci Pražanky zajistit příští týden v polském Gorzowě, na nějž mají tři kola před koncem dvoubodový náskok. "Musíme tam vyhrát a nepustit si ho na dostřel, ale už tahle porážka nám hodně komplikuje situaci v boji o umístění už teď," řekl Blažek.

Utkání 7. kola skupiny C Evropské ligy basketbalistek:

Rivas Madrid - ZVVZ USK Praha 94:56 (25:12, 48:24, 74:38)

Nejvíce bodů: Langhornová 25, Dubljevičová 24, Jonesová 18 - Whalenová 10, Bednářová a Kublinová po 9. Rozhodčí: Tanatzic (Řec.), Pizio (Švýc.)., Monteiro (Portug.). Trestné hody: 17/15 - 15/11. Fauly: 13:17. Trojky: 7:5. Diváci: 350.

1. Rivas Madrid 7 7 0 560:459 14

2. USK Praha 7 4 3 526:504 11

3. Bourges 7 3 4 435:431 10

4. Košice 7 3 4 463:488 10

5. Gorzów 7 2 5 475:522 9

6. Šoproň 7 2 5 476:531 9