Při požáru domu v pražských Kunraticích zemřeli dva lidé. Objekt byl zcela zničen, řekla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. V domě žil asi 85letý muž se synem. Již v sobotu večer zemřela při požáru v pečovatelském domě v Praze 88letá seniorka.

"Požár v Kunraticích vypukl asi v 06:30, oheň vznikl v přízemí a rozšířil se do prvního patra," upřesnila mluvčí. Na místě zasahovalo šest hasičských jednotek, v současné době jsou u zbytků domu vyšetřovatelé, kteří zkoumají příčinu požáru, a hasiči hlídající doutnající trosky. Škoda se odhaduje na 700 tisíc korun, oheň pravděpodobně vznikl kvůli technické závadě nebo z nedbalosti.

K požáru, který měl tragické následky, vyjížděli hasiči také v sobotu. Okolo 23:20 dostali hlášení, že hoří pokoj v pečovatelském domě v Praze Liboci.

Místnost v pátém patře objektu, kterou obývala 88letá žena, se podařilo uhasit rychle, ale ženě už nebylo pomoci, sdělila Adamcová. Příčina požáru se vyšetřuje, způsobil jej zřejmě nedopalek cigarety. Škoda se odhaduje na 20 tisíc Kč.

Související