V Ostravě zemřeli zřejmě na podchlazení během pátku a víkendu tři lidé bez domova. Mrazivé počasí připravilo o život dva muže a ženu. ČTK o tom informovala ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. V tomto týdnu tak na podchlazení zemřeli v krajském městě už čtyři lidé. Přesnou příčinu smrti ve všech třech případech určí pitva.

Počasí připravilo v pátek o život jednašedesátiletou ženu, která byla nalezena v parku v centrálním městském obvodu. O tři roky mladší muž policii řekl, že spolu se ženou už několik let přebývali v boudě a jsou bezdomovci. "Předchozího dne měli spolu popíjet alkohol a pak usnuli v provizorním příbytku. Po probuzení muž zjistil, že žena je mrtvá," uvedla Holčáková. Při ohledání těla nebylo zjištěno cizí zavinění a jako pravděpodobná příčina úmrtí se jeví právě podchlazení.

Další mrtvý muž bez domova byl téhož dne nalezen v mostní konstrukci v centru města.

Na jednačtyřicetiletého podchlazeného muž pak v sobotu upozornil záchranáře jeho známý. Bezdomovec se nalézal v opuštěném objektu na ulici U cementárny. "Záchranáři po příjezdu na místo zjistili, že postižený nejeví známky života. Ihned proto zahájili resuscitaci s cílem obnovit činnost srdce," řekl ČTK mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

"Život pacienta se však zachránit nepodařilo a zasahující lékař musel po téměř tři čtvrtě hodiny trvajících oživovacích pokusech konstatovat smrt," uvedl mluvčí. Vše nasvědčuje tomu, že muž zemřel kvůli podchlazení.

Pětapadesátiletý muž, který byl rovněž zřejmě bezdomovec, umrzl v Ostravě už ve středu. Náhodný kolemjdoucí ho našel ležet za Domem kultury města Ostravy. Podle přivolané lékařky muž z zemřel na podchlazení.

Související