Doprava v centru Prahy od rána kolabuje. Kvůli opravě vodovodu na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice se tvoří kolony i na Nuselském mostě, v ulici 5. května a sahají až ke stanici metra Kačerov. ČTK to řekla dispečerka dopravního informačního centra. Magistrát po dohodě s policií připravil objízdnou trasu, kterou se rozhodl otevřít v poledne.

Mluvčí pražské policie ČTK řekla, že levý jízdní pruh, který je v Legerově kvůli snaze zklidnit tam provoz již delší dobu uzavřen, policisté pro tuto chvíli mimořádně otevřou. "Levý jízdní pruh bude zprovozněn ... Z levého jízdního pruhu z ulice Legerova bude doprava svedena do protisměru ulicí Rumunská, následně vpravo do ulice Sokolská a poté bude provoz sveden zpět na Legerovu kolem (bývalého) hotelu Kriváň," řekla ČTK mluvčí pražských policistů.

V levém jízdním pruhu bude podle ní platit zákaz zastavení, řidiči tam tedy nebudou smět parkovat. "A některé vozy, které zde parkují, budou odtaženy," dodala. Tato mimořádná opatření mají podle ní trvat do středečního rána. Až bude odstraněna havárie vodovodu a opravena vozovka, levý jízdní pruh se zase uzavře. "Pokud samozřejmě nenastanou nějaké mimořádné události," dodala.
Oprava vodovodu na křižovatce Legerovy a Rumunské

Podle mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Marcely Dvořákové oprava vodovodního řadu skončí odpoledne, Legerova má být ale plně průjezdná až ve středu.

Na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice se kvůli opravě vodovodu uzavřely dva jízdní pruhy již v pondělí vpodvečer. Omezení od úterního rána výrazně komplikuje provoz v této části města. "Doporučila bych řidičům, aby se této oblasti vyhnuli," uvedla dispečerka.

Mluvčí PVK řekla, že vodovod v Rumunské číslo 5 je z roku 1908, takže pravděpodobnou příčinou jeho havárie je stáří a koroze materiálu. Prasklou část už opraváři vyjmuli. Havárie podle Dvořákové nepřerušila dodávky vody, ale tlak vody v oblasti Karlova klesl. Plnohodnotné zásobování vodou má být obnoveno odpoledne.

U křižovatky ulic Sokolská a Rumunská nedaleko náměstí I.P.Pavlova prasklo vodovodní potrubí i v lednu 2006. Také tehdy to výrazně komplikovali pražský provoz.

Související