Skupina sázkařů přišla na způsob, jak obejít systém internetových kurzových sázek společnosti Tipsport. Sázkaři v noci  na úterý vyhráli přes 342 milionů korun. Tvrdí, že úspěšně vsadili neobvyklou, ale podle nich povolenou kombinaci na zápasy NHL. Tipsport s odvoláním na herní řád ale popírá, že by kombinace patřila mezi povolené. Uvedl to v úterý server Aktuálně.cz.

Sázející si, jak uvádí Tipsport, vsadili na střelce v jednom ze zápasů NHL. Na stejném tiketu ale vsadili i proti tomuto střelci. Měli tak jistotu výhry za jakékoliv situace. Kurz na sázku, která nakonec vyhrála, byl 2,7:1. Sázející vsadili pouze pět korun, jenže na tiketu opakovali stejnou sázku mnohokrát, takže nakonec se celkový kurz vyšplhal na mnohem vyšší hodnotu.

"Několik sázkařů porušilo herní plán Tipsportu a zařadilo na své tikety takzvané podpůrné sázky, které v kursovém sázení nejsou povoleny. Opakovaně na jeden tiket zařadili stejnou příležitost, a pokusili se tak zmnohonásobit svoji výhru a neprávem se obohatit," uvedl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Tito klienti podle Ježka zneužili softwarového nedostatku, který v systému vznikl v důsledku nasazení nové aktualizované verze internetové aplikace v minulém dni. Tipsport vyhodnotil tyto sázky jako neplatné a výhry bude vyplácet bez podpůrných sázek, jako kdyby bylo vsazeno jedenkrát, tedy 13,50 Kč. Ty si musí kontrolovat sázející sami, podotkl Ježek.

"Sázkaři se hromadně obrací na právníky," řekl serveru jeden ze sázejících.

Poker není hazard, říká zákon. Stát to chce změnit - čtěte ZDE

Také Tipsport zvažuje následný právní postup vůči sázkařům, kteří prý o případu jednostranně informovali média.

"Jednání sázkařů, kteří šířili nepravdivé údaje o společnosti, když zkreslili informace a označili naše jednání za protiprávní, chápeme jako neoprávněný zásah do dobré pověsti obchodní skupiny Tipsport. V tuto chvíli nelze vyloučit ani variantu podání trestního oznámení,“ uzavřel Ježek.

Sázku ve formě opakovaného vsazení na stejný zápas či událost na jediném tiketu, zakazují všechny sázkové kanceláře.