Náledí dnes komplikovalo život řidičům a chodcům v mnoha krajích ČR. Ve Středočeském kraji to platilo zejména pro jeho západní část.

Linka 158 byla podle mluvčí berounské policie Lenky Uriánkové kvůli hlášení drobných nehod přetížená. Protože šlo většinou o kolize bez zranění a se škodou do 100.000 korun, policisté je nevyšetřují. "Jezdí nicméně i k těmto nehodám a pomáhají lidem vyplňovat formuláře," řekla Uriánková.

Auta se podle ní nejčastěji svezou po ledovce a dostanou se mimo vozovku. To se u Hudlic na Berounsku stalo i sypači, vyprošťovat ho musely dva jeřáby. Havárie byly ráno hlášeny i na Rakovnicku, namrzající vozovka potrápila také řidiče na Mělnicku.

Řada lidí z okolí Kladna se ráno nedostala včas do práce. Například v Bratronicích nechal řidič autobusu cestující nastoupit a popovezl je jen několik metrů za zastávku. Z prudkého svahu směrem na Dolní Bezděkov odmítl jet a vyzval lidi, ať si vystoupí. Nevyjel ani další spoj přes Lhotu. "Lidé tak museli jet do Kladna autem nebo jít pěšky," popsala situaci třiadvacetiletá Žaneta z Bratronic.

Zlomeniny, poraněné páteře a hlavy  

V Praze ledovka naplno zaměstnává záchrannou službu. Dopoledne musela ošetřit asi 60 lidí, kteří se zranili pádem na chodník. "Některým Vánoce pokazí i několikačetné zlomeniny," řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Kvůli výraznému nárůstu práce musela záchranná služba povolat záložní tým lékařů. Podle Ernestové počet případů kulminoval kolem 07:00, poté se situace uklidnila. Ale i nadále záchranáři na pomoc lidem se zraněními způsobenými náledím vyjíždějí.

Nejčastěji si lidé pádem poranili ruce, nohy, páteř a hlavu, oběťmi jsou především starší lidé, kteří mají horší stabilitu. Osm z nich si zlomilo nohu v krčku. Na chirurgické ambulanci Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) je podle mluvčí Petry Pekařové od rána velký nápor zraněných.

Zatímco důležité vozovky stihli silničáři ošetřit proti námraze ještě v noci, chodníky zůstaly ráno kluzké. Lidé proto chodili často po silnicích. Technická správa komunikací (TSK) má podle svého tiskového mluvčího Tomáše Mrázka od rána v ulicích na 1000 zaměstnanců, kteří chodníky posypávají pískem a štěrkem.

"Sype se, sype. Ale tím, jak prší, tak to stéká," řekla také pracovnice společnosti Komwag, která se stará o chodníky v Praze 2 a v části Prahy 1. Podle Mrázka také někteří lidé posypávají chodníky u svých domovů solí, která je zakázána. 

Problémy s ledovkou měli i na Českolipsku a Liberecku. Pršelo tam a teploty klesaly místy i pod bod mrazu. Na zledovatělé silnici havaroval časně ráno osobní automobil v Liberci, další havárie byly hlášeny z Mimoně a Chotovic na Českolipsku a také z Jablonce nad Nisou.

Z Pardubického kraje ohrožovala ledovka především Orlickoústecko. Na horských silnicích leží ujetá vrstva sněhu, která může být zledovatělá. Platí to i pro horské oblasti Krkonoš a Jizerských hor. Potíže s ledovkou měli i v Plzeňském, Karlovarském a v Jihočeském kraji.

Oproti tomu silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné, ale místy hustě sněžilo. Na Zlínsku měli zase problém se sníženou viditelností, kterou způsoboval déšť a silný vítr. Řada úseků je sjízdná jen se zimní výbavou. Na Ostravsku, kde naměřili deset stupňů, nic z toho nehrozí.