Vleky a lanovky ve všech hlavních střediscích východních Krkonoš jsou před nadcházejícím silvestrovským víkendem v provozu. Podmínky sice v noci na dnešek vylepšilo až 15 centimetrů přírodního sněhu, přesto nejsou všechny sjezdovky otevřené.

Kvůli nedostatku sněhu je omezený provoz na černých sjezdovkách ve Svatém Petru a na Medvědíně. "Výška sněhu se pohybuje od 30 do 70 centimetrů. O víkendu by mělo začít opět mrznout, což by mělo umožnit umělé zasněžování," řekl Zdeněk Spilka ze špindlerovského Skiareálu.

V areálu na Černé hoře u Janských Lázní jsou v provozu kabinová a sedačková lanovka a čtyři vleky. "Otevřeno je devět kilometrů sjezdovek, na nichž je 30 až 50 centimetrů sněhu. Běžecké tratě v délce 50 kilometrů průběžně upravujeme na Černé a Světlé hoře," uvedl šéf černohorského areálu Petr Hynek. V Peci pod Sněžkou jede lanovka a pět vleků, otevřeny jsou dvě třetiny sjezdovek.

V Orlických horách je lyžování omezené. Kvůli výraznému oteplení se sníh na sjezdovkách zrychlil a lyžaři by pro měli být při jízdě opatrní. Lyžování nabízejí v omezeném rozsahu areály v Říčkách a Deštném. Na technickém sněhu se jezdí na černé a červené sjezdovce. V provozu je lanovka. Večerní lyžování a oba vleky jsou zatím mimo provoz.

V Krušných horách se bude na přelomu roku lyžovat prakticky ve všech skiareálech. Na sjezdovkách leží vrstva převážně technického sněhu od deseti do 60 centimetrů. "Na Silvestra se vleky a lanovky zastaví až v 16:00 hodin, na Nový rok se většina z nich opět rozjede už dopoledne, nejpozději kolem poledne," řekla Iva Králová z informačního centra na Božím Daru.

V hlavních lyžařských areálech na jihu Čech panují nadále příznivé podmínky pro lyžování. Velmi dobré podmínky hlásí skiareál Lipno, horší situace, především kvůli nedostatku sněhu, je na Zadově. "Dobré podmínky panují na sjezdovce Libín na Prachaticku, která je vhodná především pro začínající lyžaře a děti," sdělili provozovatelé areálů.

Většina středočeských lyžařských areálů hlásí přes oblevu v posledních dnech dobré sněhové podmínky. Ski Relax Monínec, Chotouň u Prahy i příbramský Padák jsou v provozu a vleky tam budou jezdit i na Silvestra.

Na sjezdovce v největším středočeském lyžařském středisku Ski Relax Monínec leží asi 50 centimetrů sněhu. "Podmínky jsou ideální, sníh je trochu mokrý, protože je pět stupňů nad nulou, ale předpověď vypadá dobře," řekl provozovatel Jaroslav Krejčí.

Lyžařské podmínky v horských střediscích v Beskydech jsou před prodlouženým novoročním víkendem také poměrně dobré.

Související