Záložník Tomáš Rosický gólem ve druhé minutě nastavení zachránil Arsenalu remízu 2:2 v duelu 21. kola anglické ligy s Evertonem. Devětadvacetiletý český fotbalista gólem oslavil novou smlouvu, kterou s klubem podepsal v pondělí.

Arsenal v utkání prohrával od 12. minuty po gólu Leona Osmana, díky Brazilci Denilsonovi však ještě do přestávky vyrovnal. Podruhé poslal Everton do vedení devět minut před koncem Steven Pienaar.

Bod za remízu ale nakonec domácím zajistil Rosický, který přišel na hřiště v 65. minutě za Aarona Ramseyho. Po rychlé kombinaci dostal přihrávku od Abou Diabyho a střelu českého záložníka tečoval do sítě evertonský obránce Lucas Neill.

Arsenal remízou promeškal možnost posunout se na druhé místo v tabulce. Momentálně je třetí a na vedoucí Chelsea ztrácí tři body. Za druhým Manchesterem United, který má však večerní zápas s Birminghamem k dobru, zaostává o bod.

Původně se dnes měly hrát ještě zápasy Hull - Chelsea, Burnley - Stoke, Fulham - Portsmouth, Sunderland - Bolton a Wigan - Aston Villa, všechny však byly kvůli sněhu a mrazu odloženy.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Arsenal - Everton 2:2 (28. Denilson, 90.+2 Rosický - 12. Osman, 81. Pienaar),

18:30 Birmingham - Manchester United.

Zápasy Hull - Chelsea, Burnley - Stoke, Fulham - Portsmouth, Sunderland - Bolton, Wigan - Aston Villa byly kvůli sněhu odloženy.

1. Chelsea 20 14 3 3 45:16 45
2. Manchester United 20 14 1 5 45:18 43
3. Arsenal 20 13 3 4 53:23 42
4. Tottenham 20 11 4 5 42:22 37
5. Manchester City 19 9 8 2 38:27 35
6. Aston Villa 20 10 5 5 29:18 35
7. Liverpool 20 10 3 7 37:25 33
8. Birmingham 20 9 5 6 20:18 32