Kam chcete, abych vás zavedl?" zní vstřícně první otázka Jiřího Strause, mimo jiné prorektora Policejní akademie a šéfa její katedry kriminalistiky, když se setkáváme ve vrátnici školy. Ze tří možností - jít na rektorát, katedru či do laboratoře - jsme s kolegou fotografem kývli na tu poslední.

"Zvolili jste dobře, je tam spousta věcí k vidění," chválí nás vědec, který tvrdí, že stylem chůze je každý člověk originál. Tedy stejně tak jako je jedinečná DNA nebo otisk prstu. Pro kriminalisty je Strausova metoda objevná v tom, že z pouhých dvou kroků umí usvědčit bankovní lupiče, vrahy či teroristy. A nejen to, pomáhá také těm, kteří se dostali nevinně za vězeňský katr. Klasik by řekl: Strausova metoda se zapíše do kroniky kriminalistiky.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.