V Brně-Chrlicích se kolem 13:00 převrátil autobus městské hromadné dopravy. Všech osm cestujících a řidič byli podle dosavadních informací zraněni jen lehce, hasiči je vyprostili z vozu.

"Dvě ženy ve věku 62 a 59 let jsme převezli do Úrazové nemocnice, dalším lehce zraněným bylo desetileté dítě, o to se postarali v Dětské nemocnici," citoval mluvčího záchranky Radka Turina server iDnes.cz.  

"Po příjezdu na místo jsme rozbili jedno z oken a řidiče i cestující vytáhli ven. Pak jsme autobus zajistili proti dalšímu posunu nebo převrácení," popsal webu tn.cz zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.  

Autobus se zastavil o auta pod svahem 

Doprava v místě nehody nebyla přerušena, provoz tam bude omezen až ve chvíli, kdy hasiči začnou autobus vracet na vozovku. ČTK o tom informovala mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Pohanová.

Nehoda se stala v Rebešovické ulici. Autobus tam přejel přes svodidla a převrátil se z několikametrového svahu, který je za nimi. Pod mezí je ulice, kde autobus spadl na pět zaparkovaných aut, uvedla mluvčí.

Nehodu vyšetřuje policie a pracovníci dopravního podniku. Za linku je nasazen náhradní spoj. Podle městské policie na místě zasahují hasiči, kteří vyprošťují cestující z autobusu.

 

Nehoda autobusu v Brně

 

Související