Naopak Arsenal na ni ztrácí již devět bodů a boj o titul se mu hodně vzdálil. Drogba se postaral o oba góly a v posledních deseti zápasech proti "Kanonýrům" se tak prosadil hned dvanáctkrát.

Arsenal po minulé porážce od Manchesteru potřeboval vyhrát, aby se přiblížil čelu tabulky a udržel se v boji o titul. Jenže v sestavě Chelsea nechyběl specialista na Arsenal Drogba. Již v osmé minutě si při rohu počkal na zadní tyči a doklepl do sítě míč, který k němu prodloužil John Terry. Ve 23. minutě pak po rychlém brejku pronikl do vápna a tvrdou střelou pod břevno vedení navýšil.

Chelsea tak ukázala skvělou produktivitu, když ze dvou střel vytěžila dvě branky. Naopak Arsenal si nedokázal poradit s obranou Chelsea v čele s brankářem Petrem Čechem. Ten zazářil především při vyložené šanci Aršavina, jehož střelu reflexivně vykopl. Jistě si počínal i při vybíhání na centrované míče, což je považováno za jeho jedinou slabinu.

Chelsea doma neprohrává

Po změně stran dokonce při vyběhnutí porazil spoluhráče Terryho, který se lehce zranil. I s tímto handicapem však Chelsea zápas dovedla k výhře 2:0, zvláště když Čech chytil i Fabrégasův přímý kop a udržel 98. čisté konto v anglické lize. Nic na tom nezměnil ani Tomáš Rosický, který za Arsenal odehrál posledních 16 minut.

Chelsea zároveň protáhla domácí neporazitelnost již na 24 zápasů. Naposledy doma klopýtla 30. listopadu 2008 právě s Arsenalem.

V druhém dnešním utkání otočil Birmingham zápas s Wolverhaptonem a výhrou 2:1 protáhli domácí neporazitelnost na devět zápasů. Zasloužil se o to především střídající veterán Kevin Phillips, který v závěrečných 11 minutách obstaral oba góly.