Belgická bankovní a pojišťovací skupina KBC, jejíž součástí je i ČSOB, hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí s čistým ziskem 218 milionů eur (asi 5,69 miliardy korun). Meziročně je to nárůst skoro o 24 procent, výsledek ale zaostal za odhady analytiků.

KBC totiž utrpěla ztráty ve východní Evropě i z obchodního bankovnictví. Pokud jde o výhled na letošní rok, je management opatrně optimistický.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že banka ve čtvrtletí vytvoří čistý zisk 338 milionů eur. V průběhu globální finanční krize KBC obdržela státní pomoc v objemu přibližně sedmi miliard eur (asi 182,7 miliardy korun).

I když zisk za poslední čtvrtletí loňského roku byl meziročně skoro o čtvrtinu vyšší, proti třetímu čtvrtletí 2009 se propadl asi o 65 procent. Kromě špatného výsledku obchodního bankovnictví je příčina z valné části v divizi fixed income. Ta se potýkala s nižšími objemy obchodů a také s méně příznivými tržními podmínkami.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru