Švýcarská banka Credit Suisse po rekordní ztrátě za rok 2008 vytvořila loni čistý zisk 6,72 miliardy franků (119,7 miliardy Kč). Banka v dnešní výsledkové zprávě uvedla, že se podmínky na trhu ke konci minulého roku ztížily. Stále jí však přibývají klienti, zatímco se její domácí rival UBS potýká s jejich odlivem.

V posledním čtvrtletí minulého roku vytvořila Credit Suisse zisk 0,8 miliardy franků, nenaplnila tím ale očekávání finančního trhu. Tento zisk byl nejslabším čtvrtletním výsledkem Credit Suisse v minulém roce; poznamenaly ho mimořádné náklady.

Čtvrtletní výsledek banky tak byl slabší než srovnatelná čísla od rivala UBS, který ve čtvrtém čtvrtletí vytvořil nečekaně vysoký zisk 1,21 miliardy franků. Analytici odhadovali čtvrtletní profit Credit Suisse na 1,3 miliardy franků a celoroční na 7,2 miliardy.

Credit Suisse ustála finanční krizi bez státní pomoci pod vedením bývalého investičního makléře Bradyho Dougana. Ten ve zprávě uvedl, že letošní rok začal pro banku dobře díky silné aktivitě klientů. "Náš tok transakcí a čistý příliv nových aktiv jsou nejlepší, jaké jsme od krize měli," citovala Dougana agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru