Věra Malhocká, exmanželka zavražděného českobudějovického skladatele Pavla Malhockého, chce podat ministerstvu vnitra stížnost na postup policie, píše dnešní Právo. Policie podle ní prý mohla zabránit dvojnásobné vraždě, jejíž obětí se v noci na čtvrtek stal známý českobudějovický hudebník a jeho manželka.

Podezřelý Jan Heidinger (28), syn zavražděné ženy z předchozího manželství, který je momentálně zadržen v cele v německém Pasově, ohrožoval rodinu Malhockých v českobudějovické Komenského ulici totiž už dvě hodiny před činem. Skladatel proto volal policisty. Policejní hlídka ale podle Malhocké vůbec na místo nepřijela.

Zatímco policisté říkají, že na výzvu reagovali, na místo večer přijeli a sepsali tam protokol, Věra Malhocká tvrdí, že hlídka nepřijela. "Dcery Pavla (Malhockého), které byly v bytě mi jednoznačně řekly, že se pomoci od policistů po telefonátu nedočkaly. Kdyby policisté přijeli na místo, mohl Pavel i jeho současná žena žít," je přesvědčená Malhocká.

Právo zjistilo, že Heidinger prošel psychologickými testy u pražských hasičů, kteří ho v září přijali na místo operačního technika na tísňové lince 112. Deníku to potvrdila mluvčí pražského hasičského záchranného sboru Pavla Adamcová.

Podle ní absolvoval všechny testy, včetně zdravotního a psychologického. "Byl u nás zaměstnaný přesně tři dny, po jediné směně totiž podal dobrovolně výpověď s tím, že si tu práci představoval trochu jinak," uvedla.
Podle šéfa psychologického pracoviště ministerstva vnitra Štěpána Vymětala psychologické testy v případě Heidingera neselhaly. "Nikdy nemohou odhalit vše. Navíc testován byl už před rokem, tedy několik měsíců před svým nástupem do služby, a od té doby se mohla jeho nemoc projevit," vysvětlil Právu.
Související