Brněnská ODS nechce na kandidátce do sněmovny starostu městské části Brno-Žabovřesky Aleše Kvapila stíhaného pro korupci. Městští občanští demokraté doporučili na jednání regionálního sněmu, aby ho na listinu nezařadila. V případu ale nevylučují "určitou provokaci", ale nikoli ze strany policie, řekli novinářům zástupci vedené ODS Brno-město.

Kandidátku do sněmovních voleb bude schvalovat sněm 22. února. Podle občanských demokratů konečná listina teprve vznikne, ač výkonná rada ODS ponechala pro jarní volby kandidátky připravené pro plánované předčasné volby.

Kvapil měl kandidovat do sněmovny ze šestého místa kandidátky vedené na jižní Moravě předsedou ODS Mirkem Topolánkem.

Starosta a tajemník zatčeni za korupci 

Kvůli údajné korupci na radnici v Brně-Žabovřeskách policie v pátek zadržela dva lidi - Kvapila a bývalého dlouholetého tajemníka Brna-střed Radovana Novotného (ODS). Oba jsou nyní ve vazbě. Brněnská stranická organizace nepřijala k jejich dalšímu členství v ODS žádné usnesení. Její zástupci argumentují tím, že se musí počkat na jejich názor.

"Nicméně, kdybych s nimi ve spojení byl, byl bych samozřejmě rád, kdyby rezignovali na veškeré funkce, které mají, a do případného očištění svých osob z ODS vystoupili a na veřejné funkce rezignovali," uvedl předseda brněnské ODS Pavel Blažek. 

O případném odvolání Kvapila z funkce starosty bude zřejmě zastupitelstvo Žabovřesk rozhodovat ve čtvrtek. V pondělí se sejde místní rada ODS v Žabovřeskách. "Od ní očekáváme, že dojde k návrhu na odvolání Kvapila z funkce starosty," podotkl Blažek. Sociální demokraté přitom dnes oznámili, že pokud návrh na odvolání Kvapila z postu starosty nepodá ODS, učiní tak sami.

Související