Místopředseda ODS a exministr vnitra Ivan Langer v neděli nařkl svého nástupce v ministerské funkci a volebního lídra ČSSD v Praze Martina Pecinu z toho, že zasahoval do trestní kauzy vysokého policejního úředníka. Pecina to v pořadu Partie televize Prima popřel, označil to za skandální tvrzení a také se podivoval tomu, jak Langer k informacím přišel.

Langer hovořil o případu bývalého šéfa kanceláře projektů a evropských fondů policejního prezidia Petra Židka, který čelil podezření, že si řekl o dvoumilionový úplatek. Policisté případ odložili. Langer prohlásil, že kauza byla vykonstruovaná. "Mluvil jsem s tím člověkem, kterému jste zničili život. S tím jsem mluvil a ten mi toto převyprávěl," uvedl Langer.

Podle něj se Pecina účastnil a řídil jednání, na kterých byli policisté, příslušníci inspekce, ministr údajně také jednal s civilními osobami. Langer řekl, že se proto sešel s šéfem inspekce, neboť chce, aby se případem zabýval bezpečnostní výbor sněmovny. "Podle mě je naprosto skandální, že se pan exministr schází s šéfy inspekce a řeší s nimi konkrétní kauzy," řekl k tomu Pecina.

Deník Právo 8. března uvedl, že inspekce policie začala případ vyšetřovat a zjišťuje, zda Židek nebyl před necelým půlrokem zatčen na základě křivého obvinění. List napsal, že aféra kolem Židka se začíná obracet proti policejnímu prezidentovi Oldřichu Martinů a jeho náměstkovi Jiřímu Novákovi, jejichž informace údajně stály na začátku vyšetřování.

Právo uvedlo, že Židkův právní zástupce Jaroslav Jankrle podal loni v dubnu trestní oznámení. Viní v něm nejmenovaného vysoce postaveného policejního důstojníka z křivého obvinění a ze zneužití pravomoci veřejného činitele.