Jaro se o víkendu přihlásí v plné síle, bude až 18 stupňů Celsia, řekla ČTK pracovnice Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Čerstvá sněhová nadílka, která od čtvrtka zasypává hlavně horské oblasti Česka, už je zřejmě posledním poslem letošní zimy. Rtuť teploměru se v polovině nadcházejícího týdne začne postupně šplhat k příjemným jarním teplotám, příští víkend vystoupí až k 15, místy i 18 stupňům Celsia.

Meteorologové slibují, že v týdnu Česko ohřejí i první sluneční paprsky. Víkend pak bude velmi teplý, ale zato oblačný. Dešťovými přeháňkami už připomene blížící se duben a pověstné aprílové počasí.

Poslední dny měsíce by se mohlo zase mírně ochladit. Podle meteoroložky ale není třeba se obávat další zimy. Přes den bude příjemných deset stupňů Celsia, jen v noci může místy teplota klesnout pod nulu. "To se ale stává i v květnu," řekla pracovnice ČHMÚ.

Pro první dubnovou dekádu bude podle dlouhodobých předpovědí charakteristická polojasná obloha s občasnými přeháňkami. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 16 stupňů, v noci bude mezi pěti až minus jedním stupněm Celsia.
Související