Na Velikonoční pondělí se očekává zatažená obloha s přeháňkami. Mělo by být také o něco chladněji než v neděli.

Zatímco v neděli rtuť teploměru mnohde atakovala patnáctistupňovou hranici a někde ji i přesáhla, v pondělí se budou nejvyšší odpolední teploty pohybovat podle předpovědi mezi sedmi a 11 stupni Celsia. Bude vát čerstvý severozápadní vítr o rychlosti zhruba až 30 kilometrů za hodinu, v nárazech a na horách až 54 kilometrů za hodinu.

Na horách od 900 metrů nad mořem očekávají meteorologové sněžení. Odpoledne a k večeru bude od západu mraků ubývat a srážky budou ustávat.

Pondělní teploty nebudou nikterak mimořádné, právě naopak se přiblíží průměru. Pro tento den činí podle klementinských měření 8,7 stupně Celsia. Prakticky letní teplotu zažili lidé 5. dubna před devětačtyřiceti lety, kdy v Klementinu ukázal teploměr 22,8 stupně Celsia. Naopak nejchladněji bylo tento den v roce 1929, a to minus 5,5 stupně Celsia.

Dubnové počasí v Česku je tatím věrné svému pojmenování 'aprílové'. V Praze dopoledne svítilo slunce, odpoledne se už zatáhlo. V terminologii meteorologů střídala proud teplého vzduchu od jihu zvlněná studená fronta od západu. Za ní by měl do Česka proudit chladnější vzduch od severozápadu.

Od úterý by se mělo opět oteplovat. Na slunečné počasí s nejvyššími teplotami asi až 15 stupňů Celsia se lidé mohou podle předpovědi těšit ve středu. Noci ale budou naopak chladnější. Od čtvrtka by měly nejvyšší denní teploty opět o něco klesnout a má být oblačno s deštěm až do neděle.
Související